Zbliżają się święta Bożego Narodzenia – jedno z najpiękniejszych rodzinnych świąt w roku. To czas, gdy staramy się nie zapomnieć o najbliższych, zaskoczyć ich prezentami, zadziwić dobrym uczynkiem.

W podświadomości przewija się obraz nie tylko bliskich nam osób, lecz również tych, którym los poskąpił dobrego zdrowia, spokojnego i dostatniego życia. Osób, potrzebujących wsparcia wciąż jest bardzo dużo. Być może nie ma takiej możliwości, by każdemu pomóc, jednak nawet odrobina zaangażowania, niewielki gest, może sprawić komuś radość. A to już daje nam dużo satysfakcji i poczucie spełnienia obowiązku.

W przedświątecznym czasie, z chęcią niesienia pomocy innym, cząstkę swojej pracy włożyli również członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Dariusa i Girenasa w Puńsku. Monika, Urszula, Daiwa, Greta, Wiktoria, Brigita, Gintare, Erika, Paweł oraz ich opiekun Alicija Pietruszkiewicz w Andrzejkowe popołudnie postanowili upiec gofry i częstować nimi szkolnych kolegów i koleżanki. Gofry były wyśmienite – uczniowie zajadali się nimi z apetytem i wciąż powracali po nowe porcje. Jedyny chłopak ze składu samorządu nie nadążał z zakupami, a dziewczyny nieustannie zajmowały się produkcją słodkości. W sumie, na akcji pieczenia gofrów młodzież z datków zebrała ok. 430 zł.

Oprócz tego, uczestnicy konferencji historycznej w Łoździejach, gimnazjaliści Michał, Greta, Wiktoria, Urszula i Brigita (dziewczęta – to członkinie Samorządu) pod opieką nauczycielki historii Anny Woźnialis, opisali to wydarzenie w lokalnym czasopiśmie „Aušra” i za artykuł otrzymali kilkudziesięciozłotowe honorarium, które dołączyli do kwoty z pieczenia gofrów.

Wszystkie zebrane pieniążki Samorząd Uczniowski szkoły w Puńsku postanowił przekazać niepełnosprawnym dzieciom. W ten oto sposób, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym (Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach) otrzymali od młodzieży z Puńska kwotę w wysokości 500 zł. Fundacja związana z placówką w Brodzie Nowym podejmuje wszelkie starania, by umożliwić nieprzerwane i skuteczne działanie ośrodka. Jednym z najprostszych sposobów wspierania tej działalności jest np. zbieranie plastikowych nakrętek po napojach i innych opakowaniach. Zebrane fundusze umożliwią wychowankom uczestnictwo w hipoterapii. Może to być nowe wyzwanie dla zaradnych uczniów z Puńska…

 

(bb)