Dnia 22 października naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście: Dalia Bankaukaistė- ekspert ds. komunikacji strategicznej, dr Małgorzata Bonikowska- historyk, Agnieszka Ostrowska- ekspert ds. komunikacji i gość specjalny Izolda Bričkovskienė- Konsul Republiki Litewskiej w Sejnach.

Celem wizyty było spotkanie z uczniami klas VII oraz VIII i przeprowadzenie czterogodzinnych warsztatów na temat działań prowadzonych przez Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego na rzecz utrzymania pokoju i zapobiegania konfliktom regionalnym między państwami członkowskimi.  

Warsztaty, przeprowadzone przy wsparciu Wydziału Dyplomacji Publicznej NATO, poszerzyły wiedzę uczniów i pomogły zrozumieć, dlaczego NATO jest ważne dla Litwy i Polski, czym był pakt Ribbentrop- Mołotow oraz jak zwalczać dezinformację i myśleć krytycznie w czasach manipulacji pojawiającej się w Internecie. W czasie spotkania uczniowie mieli też okazję podzielenia się wiedzą z dziedziny geografii, historii oraz wypowiedzenia się na temat sytuacji politycznej na świecie.

To spotkanie uświadomiło uczniom, iż NATO ma wiele pracy przed sobą.