A

a

Uczennica naszej szkoły wśród zdobywców nagród w konkursie literackim!

Wojewódzki Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady”  został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Do 13 grudnia 2019 r.  do organizatorów konkursu wpłynęło 667 prac z ponad dziewięćdziesięciu szkół województwa podlaskiego: 233 w kategorii uczniów klas II – IV, 281 w kategorii uczniów klas V – VI, 153 w kategorii uczniów klas VII – VIII. Prace uczennicy naszej szkoły- Patrycji Poźniak, którą do konkursu przygotowała nauczycielka p. Alicja Bernecka, były oceniane w kategorii uczniów klas VII- VIII. Jury w składzie: pani doktor Zofia Olek-Redlarska, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku, poetka, pani Katarzyna Janowicz-Timofiejew, autorka książek dla dzieci, pani Krystyna Gudel,  regionalistka, poetka, pani Regina Kantarska-Koper, poetka, pani Anna Kowalewska, specjalista Public Relations, miłośniczka literatury dziecięcej, pani Grażyna Knap, bibliotekarka spośród autorów nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców i dnia 10 stycznia ogłoszono werdykt końcowy. W gronie 15 nagrodzonych uczniów znalazła się również Patrycja Poźniak. Utwór jej autorstwa pt. „Noc XXI wieku”  urzekł komisję konkursową i dnia 14 stycznia, na uroczystej gali wręczenia nagród, miło było usłyszeć imię, nazwisko naszej początkującej poetki oraz wymienioną nazwę naszej szkoły wśród przedstawicieli dziewięćdziesięciu szkół województwa podlaskiego.

Patrycji serdecznie gratulujemy!

 

as