Wojewódzki Konkurs Literacki ,,Wiersze z szuflady”  został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Do 13 grudnia 2019 r.  do organizatorów konkursu wpłynęło 667 prac z ponad dziewięćdziesięciu szkół województwa podlaskiego: 233 w kategorii uczniów klas II – IV, 281 w kategorii uczniów klas V – VI, 153 w kategorii uczniów klas VII – VIII. Prace uczennicy naszej szkoły- Patrycji Poźniak, którą do konkursu przygotowała nauczycielka p. Alicja Bernecka, były oceniane w kategorii uczniów klas VII- VIII. Jury w składzie: pani doktor Zofia Olek-Redlarska, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku, poetka, pani Katarzyna Janowicz-Timofiejew, autorka książek dla dzieci, pani Krystyna Gudel,  regionalistka, poetka, pani Regina Kantarska-Koper, poetka, pani Anna Kowalewska, specjalista Public Relations, miłośniczka literatury dziecięcej, pani Grażyna Knap, bibliotekarka spośród autorów nadesłanych prac wyłoniło zwycięzców i dnia 10 stycznia ogłoszono werdykt końcowy. W gronie 15 nagrodzonych uczniów znalazła się również Patrycja Poźniak. Utwór jej autorstwa pt. „Noc XXI wieku”  urzekł komisję konkursową i dnia 14 stycznia, na uroczystej gali wręczenia nagród, miło było usłyszeć imię, nazwisko naszej początkującej poetki oraz wymienioną nazwę naszej szkoły wśród przedstawicieli dziewięćdziesięciu szkół województwa podlaskiego.

Patrycji serdecznie gratulujemy!