Dnia 7 lutego, pod opieką wychowawczyni p.  Alicji Berneckiej i p. Elżbiety Kotlarz, wyjechaliśmy na wycieczkę do Białegostoku. Celem wyjazdu było obejrzenie w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki scenicznej wersji książki R. R. Tolkiena pt. „Hobbit” w reżyserii Grzegorza Suskiego. To opowieść o przyjaźni oraz współpracy często diametralnie różnych nacji, które potrafią się zjednoczyć przeciwko złu. Przedstawienie powstało z ogromnym rozmachem scenograficznym i kostiumowym. Inscenizacja oparta była na wszystkich znanych postaciach z książki: hobbicie Bilbo Bagginsie, elfach i krasnoludach, goblinach, pająkach, trollach. W finale spektaklu pojawił się nawet smok Smaug. Na scenie zobaczyliśmy prawie cały zespół teatru, wzmocniony kaskaderami i akrobatami, którzy niejednokrotnie przemieszczali się między fotelami widzów, aby każdy mógł się poczuć uczestnikiem opowiadanej historii. Również władca krasnoludów Thorin II Dębowa Tarcza nawiązał więź z widzami, których, w czasie podróży do Samotnej Góry, niejednokrotnie prosił o wsparcie.

Przedstawienie na pewno nie straciło nic z charakteru powieści Tolkiena i dlatego pełni wrażeń opuszczaliśmy mury teatru. Mamy nadzieję, że wkrótce tu znów zawitamy.

Kolejną atrakcją wyjazdu była wizyta w  Parku trampolin. To było idealne miejsce do aktywnego spędzenia czasu. Tu połączyliśmy dobrą zabawę z  aktywnością fizyczną. Na trampolinach mieliśmy możliwość wykonywać ćwiczenia siłowe, wytrzymałościowe, a także zajęcia fitness, akrobatykę itp.

Zdecydowanie jest to miejsce dla każdego bez względu na to, czy jest się amatorem, czy sportowcem!

Pełni wrażeń, zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do Puńska. Już czekamy na kolejną wycieczkę.