Pierwszy dzień wiosny za nami. W naszej szkole dzień 21 marca bieżącego roku był „dniem bez plecaka”. Uczniowie wykonywali różne zadania na kartach pracy. Przez pierwsze dwie lekcje członkowie samorządu uczniowskiego „zastąpili” nauczycieli i poprowadzili zajęcia w klasie czwartej, piątej, szóstej i ósmej. Na trzeciej lekcji zawitała do nas pani dietetyk Rasa Żukowska. Miała przygotowaną bardzo ciekawą prezentację na temat zdrowego odżywiania. Udzieliła też wielu porad, jak się odżywiać, aby być sprawnym umysłowo przez wiele lat, mieć dużo energii i chęci do nauki i pracy. Następnie uczniowie przygotowali i z apetytem zjedli zdrowe sałatki i koktajle.

Ponieważ w naszej szkole mamy wielu pasjonatów sportu, przez dwie kolejne godziny można było wziąć udział w meczu koszykówki, rozegrać partię szachów lub zmierzyć się z kolegą lub koleżanką w tenisie stołowym. „Dzień bez plecaka” zakończyliśmy, grając w różne gry planszowe.