25 października 2023 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego  z 34  uczniów klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Wyjątkowej wagi dodał fakt obecności rodziców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas starszych. Pierwszaki stanęły na wysokości zadania – bardzo cierpliwie i z powagą uczestniczyły w uroczystości, a także pokazały, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze.

Ceremonię poprowadzili uczniowie klasy VIII i VII b. Powitali oni pierwszoklasistów i ich rodziców, zaproszonych gości, a na koniec wręczyli pierwszakom drobne upominki. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie. Wychowawczynie Danuta Światłowska, Teresa Degutis i Wioleta Wojno odczytały tekst ślubowania, a pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekły być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Przypominać im o tym będą otrzymane od Dyrektora szkoły dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.