Święto Szkoły w tym roku przypadło na dzień 13 czerwca. Po czterech godzinach lekcyjnych dyrekcja, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście zebrali się w Domu Kultury Litewskiej, gdzie odbył się uroczysty koncert. Tegorocznym motywem przewodnim była setna rocznica Święta Pieśni i Tańca na Litwie, dlatego nasi uczniowie tańczyli, śpiewali i słowem podkreślali ważność muzyki, śpiewu i tańca w życiu każdego człowieka.  Piękne słowo, muzyka, taniec w połączeniu tworzą coś niezwykłego, coś, co nie tylko bawi, ale daje pożytek, kształci, uczy. To coś, co oswaja nas z widokiem pięknych form i roztacza przed nami świat czarujących dźwięków. Łączy harmonijne piękno duchowe i piękno cielesne. W ten sposób rozwija i kształci smak. To wszystko mieliśmy okazję odczuć i przeżyć w dniu naszego wspólnego święta.

Po uczniowskich występach na scenie cała społeczność szkolna udała się na plac szkolny, gdzie tradycyjnie zostało wykonane  pamiątkowe zdjęcie.

Wspaniale było świętować i razem cieszyć się tym, co nas wszystkich łączy- szkoła, w której codziennie się spotykamy tworząc wspólnotę.

Opiekunka SU- Alicja Bernecka