W piątek 27 października 2023 r. uczniowie klas IV b, V c, VI c i VII b byli na wycieczce szkolnej w Suwałkach. Odbyła się ona zamiast zwykłych lekcji w szkole.

Najpierw wszyscy uczestnicy udali się do Muzeum Okręgowego w Suwałkach, gdzie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych. Prowadząca, wykorzystując prezentację multimedialną oraz eksponaty ze zbiorów muzealnych, przedstawiła historię mieszkańców naszych terenów – od łowców reniferów do czasów Jaćwingów. Uczniowie poznali także pradziejową modę, a nawet mogli przymierzyć kopie ubiorów i ozdób, które nosili nasi praprzodkowie. Ponadto mogli własnoręcznie wykonać z miedzianego drucika zawieszki i pierścionki  poprzez naśladownictwo oryginalnych przedmiotów pochodzących z wykopalisk archeologicznych. Na zakończenie zwiedzili ekspozycję archeologiczną poświęconą najdawniejszym mieszkańcom Suwalszczyzny.

Następnie uczniowie pojechali do parku trampolin i sali zabaw Movement Arena. Na początku trener przeprowadził rozgrzewkę, a później wszyscy mogli korzystać z atrakcji znajdujących się w ośrodku. Najwięcej było chętnych  do skakania na trampolinach i na poduszkę powietrzną z kilkustopniowej wieży. Młodsi uczniowie przemierzali małpi gaj, a kilkoro próbowało swych sił w grze w squasha. To była nietypowa lekcja wychowania fizycznego, która sprawiła uczniom wielką radość, choć solidnie zmęczyła niejednego.

To był udany wyjazd, bowiem uczniowie nie tylko wzbogacili swoja wiedzę, ale również ćwiczyli sprawność fizyczną. Do szkoły wszyscy wrócili zadowoleni, z uśmiechami na twarzach.