Dnia 10 listopada społeczność naszej szkoły zebrała się w świetlicy szkolnej, gdzie świętowała rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Okolicznościowy apel został przygotowany przez uczniów klasy VIc, do których dołączyli też uczniowie klas IIIc, IVb oraz Vc.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, co przypieczętowało fakt przyłączenia się uczniów, nauczycieli naszej szkoły do akcji „Szkoła do hymnu” mającej na celu włączenie jak największej ilości społeczności szkolnych w świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie starszych klas  przybliżyli trudne, tragiczne losy  Polski oraz z dużym zaangażowaniem opowiedzieli słowem i piosenką historię rodzinnego kraju od 1795 roku do 1918.

Zebrani z powagą i szacunkiem wysłuchali  montażu słowno- muzycznego. Całość została zakończona słowami piosenki Grzegorza Tomczaka: „Ja to mam szczęście,/że w tym momencie/żyć mi przyszło, w kraju nad Wisłą…/ Ja, to mam szczęście…”.

         Mamy nadzieję, że apel  wywołał w każdym z nas refleksje, że rzeczywiście mamy dziś szczęście dorastać i żyć w wolnym kraju. Jednak pamiętajmy też o tym, że przodkom winniśmy pamięć, a ojczyźnie – miłość.