Spalio 13-ąją, kaip ir rugsėjo 1-ąją, Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinė mokykla vėl sušvito gražiausiais rudens žiedais. Nuo ankstyvo ryto linksmai šurmuliavo mokiniai. Jie savo mokytojus pasitiko su gėlėmis, sveikinimais ir nuotaikingu šypsniu lydėjo juos į klases.

Juk tai Tarptautinė mokytojo diena. Tuomet dėmesys skiriamas pedagogams ir aplinkai, kurioje jiems tenka dirbti. Kaip ir kasmet profesinės šventės proga visi sulaukė nuoširdžiausių žodžių ir padėkų.

Mokinių savivaldos atstovai drauge su globėjomis paruošė šventinę programėlę.

Jie priminė, kaip akimirksniu prabėgo pirmasis mokslo metų mėnuo. Gamtoje sodrią žalumą pakeitė gelsva aukso spalva ir visi pajutome rudens alsavimą. Netruko ateiti ir spalis. Šėldamas, saulėje besitaškydamas spalvotais lapų purslais, jis dovanojo šilumą skleidžiančias dainas, meile alsuojančius posmus, širdį virpinančias melodijas. Ta diena leido mokytojams pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų, pamąstyti apie tai, kokie bus mokiniai rytoj ar po daugelio metų. Iš šalies žiūrint, atrodo, kad mokykloje niekas nesikeičia – skambutis, pamoka, pertrauka… Taip ir mokyklos kasdienybės rate besisukantis mokytojas, dalindamas savo žinias ir išmintį visiems vienodas – ir mažam pirmokui, ir jau besiruošiančiam palikti mokyklą aštuntokui. Mokytojas ne tik moko vieno ar kito dalyko, bet yra ir vedlys. Atskleidžia, kaip toli ir kaip plačiai gali keliauti žmogus. Moko pavyzdžiais, o ne žodžiais. Ir tai puikiai atskleidė mokiniai, jų nuoširdumas, tikrumas.

Mokyklos bendruomenę tądien pasveikino mokyklos direkcija – Jonas Vydra bei Jolanta Jonušonytė, Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas, Tėvų komiteto atstovai. Visi jie linkėjo gerų mokinių ir kasdieniame darbe dažniau pasidžiaugti net ir mažytėmis jų pergalėmis.

Po akimirksnio mokykloje nuaidėjo dar vienas svarbus momentas…

Ir svarbūs žodžiai…

Šiandien svarbi ir reikšminga diena visiems mokytojams, visai mokyklos bendruomenei. O ta šventė įgauna dar daugiau džiaugsmo ir atspalvių, kai mūsų mokyklos vadovas, gerb. Jonas Vydra apdovanotas medaliu „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“.

Mokykloje „Žinių laivas“ be kapitono neįmanomas. Ir nors laivas ant žemės, labai sunku jam vadovauti. Tame laive pažinimo, atradimo, žinių jūra. Dėka Jūsų tas laivas plaukia sklandžiai, visada tinkama kryptimi. O mokyklos direktorius irgi mokytojas ir sunkiausias objektas patikėtas būtent Jums – tai mokiniai ir mokytojai. O juk jie nėra lengvas intelektas. Bet Jūs visada esate laiku. Jūs mūsų vadas – iškiliausias, išmintingas ir visų gerbiamas.

Žinokit, jog kiekviena diena prasidedanti susitikimu su Jumis žada džiaugsmingą, pilnavertę darbo aplinką. Jūs, kaip išmintingas erelis ant kalno, visada nurodysite, kaip elgtis sunkioje padėtyje, kaip mokinius vesti teisingu keliu. Esate atsakingas ir suprantantis žmogus.

Todėl visos mūsų mokyklos bendruomenės vardu linkiu klestėjimo ir tobulėjimo kiekvieną dieną, sveikatos, ištvermės, kad nuostabus laikas būtų skirtas ne liūdesiui, dar daug metų būti pačiu geriausiu treneriu. Ir viso to, kas gyvenimui teikia pilnatvę.

Tegul žinios nueina šviesų kelią, o Jūsų patirtis padeda jaunajai kartai.