Spalio 17 dieną Punsko LKN atidaryta keliaujanti paroda „LITUANICA: svajoti ir nugalėti“. Ji skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlanto vandenyną atminimui.  Šioje paradoje teko dalyvauti ir mums, septintokams. Čia pasakojama apie vieną svarbiausių XX a. lietuvių gyvenimo įvykių – lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį lėktuvu „Lituanica“ per Atlantą. Galėjome pamatyti filmo „Skrydis per Atlantą“ ištrauką, kurį 1983 m. sukūrė režisierius Raimundas Vabalas.

Parodoje eksponuojamos archyvinės nuotraukos ir vaizdo įrašai, unikalūs dokumentai ir eksponatai iš Lietuvos atminties institucijų. Skamba Dariaus ir Girėno skrydžiui dedikuotos, skirtingais laikotarpiais sukurtos dainos.

Paroda mums patiko, nes joje išgirdome apie mūsų mokyklos patronus – Darių ir Girėną. Sužinojome naujų faktų, tiksliau įsivaizdavome šių lakūnų skrydį.

Gabrielė Kavaliauskaitė, Nojus Uzdila, Dominykas Žibūda, Mantas Baliūnas (VII a kl.)


Su klasės draugais dalyvavome parodoje „Lituanica: svajoti ir nugalėti“. Paroda atidaryta Punsko LKN. Sužinojome, kad lakūnai nebuvo susiję giminystės ryšiais, o vienas jų net nebuvo iki galo įsitikinęs skrydžiu per Atlantą. Įdomu tai, kad Darius ir Girėnas skrydžiui pasiruošė tinkamai: ėmė sumuštinių, kavos ir saldinto kondensuoto pieno. Ir išskrido… Kai pavyko jiems perskristi Atlantą, išmetė raštelį, kad jiems viskas gerai. Kaune susirinko minios žmonių. Visi laukė parskrendančių drąsuolių. Deja, dėl neaiškių priešasčių lėktuvas sudužo Soldino girioje.

Parodos vedėja pakvietė mus pažiūrėti filmo „Skrydis per Atlantą“ ištrauką. Įdomu tai, kad kadras, kai lėktuvas bandė kilti buvo filmuotas Lietuvoje, o pats skrydis – Kryme. Turbūt labiausiai parodoje mums patiko unikalūs dokumentai ir archyvinės nuotraukos. Esame dėkingi, kad galėjome „pažinti“ žmones, kurių vardu pavadinta mūsų mokykla.

Sara Žilinskaitė, Emilija Aleksaitė, Milda Aleksaitė, Jonas Jankauskas (VII a kl.)